Informacje dla Rodziców Nowych Przedszkolaków

Witamy w Przedszkolu Publicznym

im. Św. Jana Pawła II w Siechnicach!

Cieszymy się, że nas wybraliście!

Jesteśmy gwarancją wysokiej jakości i to nas wyróżnia spośród innych przedszkoli!

Nasze przedszkole posiada dwa budynki:

budynek A -młodsze dzieci

budynek B- starsze dzieci.

Placówka troszczy się o wszechstronny rozwój dzieci, umożliwia kształtowanie ich zainteresowań i uzdolnień. Ekologia i matematyka - to kierunki, które wybraliśmy wspólnie    z rodzicami.

Nasze przedszkole dysponuje wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, prowadzącą zajęcia aktywizującymi metodami. Zatrudnieni nauczyciele doskonalą swój warsztat pracy biorąc aktywny udział w konferencjach i szkoleniach.

Personel techniczny współpracuje z nauczycielami w pracy wychowawczej, pomaga dzieciom w codziennych czynnościach.

Placówka w budynku A (ul. Osiedlowa 23 A) posiada własną kuchnię, w której przygotowywane są zdrowe i smaczne posiłki. Budynek B korzysta z kuchni Szkoły Podstawowej nr 1.  Promujemy zdrowy styl życia.

Wszystkie pomieszczenia są wyposażone w sprzęt, zabawki i pomoce dydaktyczne dostosowane do potrzeb, możliwości i zainteresowań wychowanków.

Przedszkole – oba budynki, posiadają place zabaw dla dzieci, wyposażone w sprzęt do zabaw. Wokół jest dużo zieleni, co sprawia, że dzieci chętnie i często korzystają z pobytu na świeżym powietrzu.

Zdanie rodziców naszych wychowanków jest dla nas bardzo istotne, dlatego też stale ze sobą współpracujemy. Chętnie z nimi rozmawiamy, w miarę możliwości pomagamy dzięki czemu jest miła atmosfera. Dzieci wspólnie z rodzicami i całym personelem przedszkola systematycznie angażują się w różnego rodzaju akcje charytatywne i nie tylko.

Na terenie przedszkola organizowane są imprezy i uroczystości takie jak: pasowanie na przedszkolaka,  bal karnawałowy, święto babci i dziadka, powitanie wiosny, dzień rodziców, dzień dziecka i wiele innych.

Nasi absolwenci są pełni inicjatywy, odważni i samodzielni. Chętnie się uczą, mają szerokie zainteresowania i wiele talentów. Są kreatywni i osiągają sukcesy w szkole!