Dzień Praw Dziecka połączony z prawem do zabawy - Dzień Misia

Dnia 21.11.2020r. w PocałunekŚwięto ŻyczliwościPocałunek świętowaliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Dziecka pod patronatem UNICEF. 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

To już ponad 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. Tego dnia wszystkie dzieci, nauczyciele i pracownicy przyszli ubrani na niebiesko lub mieli na sobie jakiś niebieski dodatek. Niebieski to kolor UNICEF symbolizujący jedność z dziećmi na całym świecie.

We wszystkich grupach odbyły się tematyczne zajęcia, a grupa 16  z Budynku B przygotowała krótki występ dla pozostałych grup, który miał na celu zademonstowania przepięknej piosenki O prawach dziecka i wierszy, które wymieniły dzieciom, niektóre im przysługujące prawa.

Jedno z nich to PRAWO DO ZABAWY, które zostało uczczone OBCHODAMI DNIA MISIA , także w tym samym dniu.

Wszystkie przedszkolaki przyniosły  do przedszkola swoje ukochane MIsie , ktore uczestniczyły dziś także w  przepięknym występie poświęconym PRAWOM DZIECKA .

Był to bardzo ciekawy dzień - dzień pełen radości, uśmiechu i życzliwości.

Dzieujemy Wszystkim i zapraszamy do galerii filmowej i zdjęciowej.
Izabela Rejek i Aleksandra Purcel-Strogulska